Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

На 26 октомври, 2018 година, кога се празнува споменот на светата великомаченичка Злата Мегленска, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

     

SHARE