Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

На 21 јули, 2018 година, во саботата од осмата седмица по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Прокопиј, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

    

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *