HА АУДИЕНЦИЈА КАЈ ПАПАТА ФРАНЦИСК ВО ВАТИКАН

HА АУДИЕНЦИЈА КАЈ ПАПАТА ФРАНЦИСК ВО ВАТИКАН

На 25.05.2018 Државно-Црковна делегација предводена од Премиерот на Владата на Р.Македонија г-дин Зоран Заев придружуван од Министерот за внатрешни работи г-дин Оливер Спасовски и министерот за Култура г-дин Роберт Алаѓозовски,директорот на Комисијата за религиозни прашања г-дин Даријан Сотировски,како и црковната делегација во состав митрополит Европски г.Пимен,митрополит Тетовско-гостиварски г.Јосиф и митрополит Кумановско-осоговски г.Јосиф беа на аудиенција кај Папата Франциск во Ватикан

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *