Празникот Петровден во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

На 12 јули 2018 година, кога го празнуваме споменот на светите апостоли Петар и Павле (Петровден), во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

     

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *