Празникот Петровден во црквата Свети Никола во Перт

На 12 јули 2018 година, кога го празнуваме споменот на светите апостоли Петар и Павле (Петровден), во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

    

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *