Радев: Да се преземат конкретни дејствија за решавање на проблемите со правата на македонските Бугари

Бугарскиот претседател Румен Радев по средбата со еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји во Софија, изјави дека…

Ахмети: Пописот не треба да се претвори во бесмислена меѓуетничка битка, резутатите се прифатени од САД и ЕУ

Спроведувањето на попис во државата не треба да се претвори во бесмислена меѓуетничка битка. И јас…