ФТ го честита изборот на новите министри за финансии и труд и социјална политика

Finance Think го честита изборот на новите министри за финансии и труд и социјална политика. Според…

Најпосакувано сценарио на Заев е Мицкоски да продолжи да ја води партијата, реагираат од иницијативниот одбор за вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ

Најпосакувано сценарио на Зоран Заев е Мицкоски да продолжи да ја води партијата во нови порази…

Мицкоски: Имаме нова влада со стари истрошени и компромитирани кадри

Причината зошто до сега се воздржував од јавни настапи беше со цел да оставам простор јавноста…

Битиќи од Царовска ја презеде функцијата претседател на Влада задолжен за економски прашања и координација на економските ресори

Фатмир Битиќи денеска ја презеде функцијата претседател на Владата задолжен за економски прашања и координација на…

Почина Вељо Цфарку еден од најпознатите интелектуалци Македонци од областа Голо Брдо

На 85-годишна возраст во Тирана почина Вељо Цфарку, познат интелектуалец, учител, новинар, собирач на македонскиот фолклор…

Бочварски ја презеде од Сугарески функцијата министер за транспорт и врски

Благој Бочварски денеска ја презеде функцијата министер за транспорт и врски од досегашниот министер Горан Сугарески.…

Јагода Шахпаска ја презеде функцијата министер за труд и социјална политика

Во Министерството за труд и социјална политика денеска беше извршено примопредавање на функцијата министер за труд…

Сасоли: Северна Македонија да го продолжи патот кон ЕУ

Претседателот на Европскиот Парламент, Давид Сасоли, преку Твитер го честита изборот на премиерот Зоран Заев и…

Спасовски ја презеде министерската функција во МВР

Во Министерството за внатрешни работи досегашниот министер Агим Нухиу денеска ја предаде должноста на новоименуваниот прв…

Албанските медиуми за изборот на новата македонска влада

Албанските медиуми отстапија широк простор за изборот на новата влада на Република Северна Македонија, посебно посочувајќи…