Првото бебе во Куманово е девојче

Првото новороденче во Куманово во 2020 година е девојче. Родено е во 01:35 часот,  по полноќ,…

Првото новороденче во Струмица е женско, новогодишната ноќ помина мирно

Првото новороденче во Струмица е женско и се роди во првата минута од Новата година. На…

Градоначалникот Таравари го посети дежурните полицајци и пожарникари

Градоначалникот на општина Гостивар Арбен Таравари синоќа направи обиколка на дежурните служби во полициската станица Гостивар…

Весело и со многу желби прилепчани ја пречекаа Новата година

Со богат огномет и пораки за радост, здравје, посреќна, побериќетна и понадежна година, прилепчани на градскиот…

Во Прилеп првороденото бебе во 2020-та е машко

Машко е првото бебе што се роди годинава во Прилеп, во Градската болница рано изутрината во…

Градоначалниците на Берово и Македонска Каменица ги посетија дежурните служби на новогодишната ноќ

Во Берово и Македонска Каменица на полноќ градоначалниците на двете општини ги посети дежурните служби, кои…

Релативно спокојна новогодишната ноќ во Охрид, најмногу работа за Службата за итна медицинска помош

Новогодишната ноќ во Охрид генерално мина спокојно и мирно. Според бројот повици и интервенции најмирно минаа…