ОК на ВМРО-ДПМНЕ бара ослободување на приведениот член на Табановце

Членови на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, денеска се собраа пред Основниот суд Куманово и на прес-конференција…

Спасовски: Секој има право на протест, но законот треба да се почитува

Го поддржувам правото на протест, но и го осудувам секој напад врз полицијата бидејќи тоа е…

Шекеринска: Јубилејна награда за сите припадници на МО и АРМ со 15 и повеќе години стаж

Министерството за одбрана и репрезентативниот синдикат на одбраната, денеска потпишаа измена на колективниот договор во членот…

Деца од Крижевци на зимување на Пониква

Општина Кочани ја продолжува соработката со збратимената општина Крижевци во Република Хрватска што е воспоставена во…

Уставен: Граѓаните исклучени од парно ќе плаќаат паушал

Уставниот суд денеска ја отфрли иницијативата за оценување на уставноста на членот 66, од правилата за снабдување…

На полицијата ќе и се ограничи употребата на средствата за присила

Владата на вчерашната 43. седница одлучи до Собранието да достави предлог за измена на Законот за…

Гевгелија ќе учествува во проект за справување со бегалските кризи

Општина Гевгелија како партнер ќе учествува во имплементација на проект за справување со бегалските кризи кој…

Коѕиас: Мора да најдеме компромис за името

Министерот за надворешни работи на Грција Никос Коѕиас во интервју за грчката државна телевизија ЕРТ изјави…

Петровски: Ако се одржи Конгресот на ВМРО-ДПМНЕ тој ќе биде нелигитимен

Филип Петровски, член на ВМРО-ДПМНЕ, кој најави дека ќе се кандидира за претседател на партијата, вечерва…

Измените на законите за администрација во Собрание

Собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците денеска ќе разгледа неколку измени и дополнувања…