ЦЕНИТЕ НА БИЛЕТИТЕ НА РЕВИЗИЈА

Претпријатието за стопанисување со станбен и деловен простор, под чија надлежност е и “Арената Филип втори”…

Вицепремиерот Османи во посета на Естонија

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи од денеска ќе престојува во посета на Естонија каде…

Американскиот амбасадор на Факултетот за безбедност

Американскиот амбасадор Џес Бејли денеска ќе го посети Факултетот за безбедност – Скопје, каде ќе оствари…

Претседателот на Собранието Џафери во посета на Вашингтон

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери од денеска е во работна посета во Соединетите…

Вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ на 23 декември

Вонредниот конгрес на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи на 23 овој месец, одлучи синоќа Извршниот комитет на…

Награда од филмските критичари за „Кога денот немаше име” на фестивал во Белград

Филмот „Кога денот немаше име” на режисерката Теона Стругар-Митевска ја доби наградата на филмските критичари ФИПРЕСЦИ…

Саем на проекти на Програмата за вработување, образование и социјална инклузија финансирана од ЕУ

Над 45 проекти ќе бидат презентирани денеска на Саемот на проекти на Програмата за вработување, образование…

ВМРО-ДПМНЕ ќе блокира крстосници и денеска од 15 до 17 часот

Државните институции и државата се заробени од хунтата на власт. Правосудниот систем работи под диктат и…

Поддршка од Естонија за формирање преговарачки тим за ЕУ

 Република Македонија гледа оптимистички на претседавањето со Советот на Европската Унија од страна на Република Естонија…

Промоција на графичкиот роман „Олимпискиот сон“

Издавачката куќа „Бункер“ вечер во МКЦ Клуб и ресторан ќе го промовира графичкиот роман „Олимпискиот сон“…