Да се замрзнат цените на основните прехранбени производи

Да се замрзнат цените на основните прехранбени производи, бара Организацијата на потрошувачи (ОПМ). Како што изјави…

Меѓу 25 и 30 проценти од македонското население е во енергетска сиромаштија

Меѓу 25 и 30 проценти од македонското население е во енергетска сиромаштија. Но, тука не спаѓаат…

Османи во Њу Делхи се сретна со потпретседателот на Индија, Дханкар

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, ја започна официјалната посета на Индија со средба со потпретседателот…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска и утре ќе престојува во дводневна официјална посета на Република Индија.

Покрај средбaта со индискиот министер за надворешни работи Субраманјам Џаишанкар, Османи ќе се сретне и со…

Османи во официјална посета на Индија

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска и утре ќе престојува во дводневна официјална посета на…

Народните избраници се враќаат на работа, закажани седници на Буџетскиот совет на Собранието и на Законодавно-правната комисија

Пратениците денеска продолжуваат со работа. Нивниот одмор кој официјално почна после Илинден беше ставен „на пауза“…

Мицкоски: Без внатрешни реформи нема Европска унија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва се обрати на 30 годишнината од основањето на огранокот на…

Ковачевски: Земјите што ќе бидат побрзи со реформите, први ќе влезат во 2030 година во Европската унија

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски вечерва изјави дека претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел на два…

Ковачевски – Трудо: Северна Македонија може секогаш да смета на Канада

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска телефонски разговарал со премиерот на Канада, Џастин Трудо, во присуство…

Телефонски разговор Османи – Лавров

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, во својство на претседавач со ОБСЕ, остварил телефонски разговор со…