Почна имплементацијата на „One stop shop“ на граничниот премин Ќафасан – Ќафтане

Само со едно застанување на граничниот премин Ќафасан – Ќафтане меѓу Северна Македонија и Албанија од…

Средба со економскиот тим на Амбасадата на САД: Народната банка придонесува за јакнење на отпорноста на банките

Народната банка придонесува за јакнење на отпорноста на банките, било истакнато на средбата помеѓу гувернерката на…

ВМРО-ДПМНЕ: Поднесените оставки на ДУИ да станат неотповикливи и да одиме на брзи избори

Добро е што ДУИ по 20 години власт е подготвена да замине во опозиција од каде…

Депонирани оставките на министрите на ДУИ, власта чека потег од Мицкоски

Министрите во Владата од редовите на ДУИ вчера поднесоа писмени оставки од функцијата до премиерот Димитар…

Али Ахмети: Сите министри на ДУИ поднесоа оставки до премиерот Ковачевски за одблокирање на Европската иднина на земјата 

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, упатил јавно писмо до премиерот Димитар Ковачевски, во кое вели дека…

Министрите на ДУИ поднесоа оставки, ќе станат ефективни кога ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа за уставните измени

Министрите од ДУИ поднеле оставки од функциите кои ќе станат ефективни откако ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа за…

Сега е последниот воз за ЕУ што Северна Македонија мора да го искористи, бидејќи друга алтернатива нема

Сега е последниот воз што Северна Македонија мора да го искористи, бидејќи друга алтернатива за останување…

Васил Стерјовски едногласно реизбран за претседател на МАЕИ

– На четвртиот Конгрес, на единствената македонска партија на Македонците во Албанија, Македонска алијанса за европска…

Изет Меџити, Мерита Коџаџику и Кастриот Реџепи ќе дејствуваат како независни пратеници

Доскорешните пратеници на ДУИ, Изет Меџити и Мерита Колчи Коџаџику и пратеникот Кастриот Реџепи, кои најавија…

Ноември краен рок за носење на уставните измени, во спротивно самоблокада

Пленарната седница за уставните измени е закажана за 18 август. Дебатата, согласно Деловникот, може да трае…