Османи разговараше со Блинкен и Шоле: САД даваат силна поддршка за евроинтеграциите на Северна Македонија

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи на маргини на Министерскиот состанок на НАТО во Брисел разговараше со…

Стапи во сила одлуката за замрзнување на цените на повеќе видови овошје и зеленчук

Во трговијата на мало од денеска килограм свежи домати може да се продава најмногу за 70…

Хрватскиот премиер Пленковиќ во официјална посета на Северна Македонија

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ денеска ќе престојува во официјална посета на Северна Македонија. Пленковиќ, кој ќе предводи…

How To Flash Doogee Shoot 2 Firmware File Stock ROM

If done properly, your Nokia 5.1 Plus shall be running on the Android 10 April 2020…

Османи од Рим заминува во Брисел на НАТО министерски состанок

По министерскиот состанок за Западен Балкан во Рим, министерот за надворешни работи, Бујар Османи продолжува на…

Финска станува членка на НАТО

Финска денеска ќе стане членка на НАТО, соопшти Кабинетот на претседателот на Финска, Саули Ниинистo. –…

Османи – Тајани: Италијанскиот засилен фокус на Балканот е повеќе од добредојден

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и неговиот италијански колега Антонио Тајани, на билатералната средба разговараа…

Министерот Спасовски во работна посета на Словенија

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска ќе престојува во работна посета на Словенија, каде во…

И Љубљана со апел кај сите да преовлада разумот за продолжување на евроинтеграцијата на земјава

Словенечкиот премиер Роберт Голоб вчера се придружи на апелот што претходно го упатија повеќемина претставници на…

Северна Македонија и Словенија во 2023. ќе одржат заедничка меѓувладина седница

Зајакнување на билатераланата соработка преку редовен политички дијалог, вклучително и преку одржување меѓувладина седница во текот…