Црногорската опозиција се уште без договор за заеднички кандидат за претседателските избори

Лидерите на црногорските опозициски партии вчера во Подгорица разговараа за претседателските избори закажани за 19 март…

Бериша: На 11 февруари масовен антивладин протест и почеток на најсилната револуција во историјата

На 11 февруари во 12 часот ќе биде означен  почетокот на најмоќната револуција која Албанија ја…

Мицкоски на средба со Вал: Владата не е реформска и не решава проблеми

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија…

Владата го утврди текстот на Предлог – законот за данок на солидарност

Владата го утврди текстот на Предлогот на закон за данок на солидарност. Придонесот за солидарност, според…

Седница на Мешовитата комисија за економска соработка помеѓу Северна Македонија и Република Турција

Во Владата денеска ќе биде одржана шестата седница на Мешовитата комисија за економска соработка помеѓу Северна…

Грковска – Ескобар: Северна Македонија е на правиот пат да ги оствари своите цели и се смета за пример во регионот

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска денеска имаше средба…

СПМ: Потребни се итни и неодложни параламентарни избори

Социјалистичката партија на Македонија како и целата македонска јавност можеше да заклучи дека два дена власта,…

Дуда: Бајден месецов во посета на земјите од Централна Европа

Американскиот претседател Џо Бајден овој месец ќе посети држави од Централна Европа, соопшти денеска полскиот претседател…

Ердоган: Шведска да не се обидува залудно за влез во НАТО

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска повтори дека неговата земја се согласува со влезот на Финска…

Вучиќ: Гасниот интерконектор Бугарија – Србија ќе може да снабдува и други земји од Западен Балкан

Претседателот на Србија Александар Вучиќ, присуствуваше на почетокот на работите за изградба на гасен интерконектор меѓу…