Средба на Спасовски и Демерџиев утре во Скопје

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и министер за внатрешни работи на Република Бугарија Иван Демерџиев…

Taking part in Intended for Entertaining With On the web Casino

Uncover the mystery of the Fire Drift Technique End Port Machine and find if it is…

МЕДИУМИТЕ НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД СИТЕ ДЕЛОВИ НА МАКЕДОНИЈА ВО ИСЕЛЕНИШТВОТО (1)

ДЕЛ ОД ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНЦИТЕ ВО СВЕТОТ“ (ТРЕТ ДЕЛ) НА СЛАВЕ КАТИН Книгата “Македонскиот иселенички печат” од Славе Николовски…

КОИ БЕА СЛОВЕНСКИТЕ (МАКЕДОНСКИТЕ) ПРОСВЕТИТЕЛИ И СВЕТИТЕЛИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ ? (2)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ВО ЧЕСТ НА СВЕТИТЕ КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ОД Д-Р ВЕРА СТОЈЧЕВСКА – АНТИЌ И СЛАВЕ…

Милков: Софија со нота ќе бара безбедност за Бугарите кои ќе отидат во Скопје за годишнината од раѓањето на Делчев

Бугарското Министерство за надворешни работи ќе испрати нота до Скопје со барање да се гарантира безбедноста…

Пендаровски: Досега сме единствени во регионот кои покажавме капацитет за компромис за тешки прашања

Во годината што претстои очекувам уште поинтензивно јакнење на европската солидарност и партнерство, како и натамошно…

Честитка од Мицкоски до Србите во земјава по повод празникот Свети Сава

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во лично и од име на партијата им го честита празникот Свети Сава…

Алијансата за Албанците треба да формира преговарачки тим за влез во Владата

Претседателството на Алијанса за Албанците денеска ќе одржи седница во Тетово посветена на политичките случувања во…

ЕУ повикува на смирување на тензиите меѓу Скопје и Софија, ставовите на Џамбаски не се вредности на Унијата

По заладените односите меѓу Скопје и Софија по инцидентот во Охрид, изјавите на европратеникот Ангел Џамбаски…

Апели за политички консензус за уставните измени и продолжување на европската перспектива

Северна Македонија ги почна пристапните преговори со ЕУ лани на 19 јули, но за нивно продолжување…