Премиерот Ковачевски на Самитот за Западен Балкан во Берлин

Владина делегација предводена од премиерот Димитар Ковачевски денеска учествува на средбата на лидерите на земјите од…

Донесени законските измени за здруженија и партии, со нив се заштитува антифашистичкото минато на државата

Без ниту еден глас против, ниту воздржани, пратениците и од власта и од опозицијата со 67…

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе прифати лидерска средба само ако се разговара за актуелните проблеми

ВМРО-ДПМНЕ ќе прифати лидерска средба доколку на неа се разговара за актуелните проблеми на граѓаните, а…

Собранието изгласа измени на законите за здруженија и за политички партии

Собранието денеска на продолжение на 88-та седница донесе измени и дополнувања на Законот за здруженија и…

Ковачевски ќе ги покани на лидерска средба парламентарните партии, во фокусот европскиот пат на земјава

Премиерот Димитар Ковачевски денеска ќе испрати покана до парламентарните политички партии за лидерска средба, на која…

ЕСМ доби 61 милион евра за енергетската криза, МЕПСО ја дигитализира мрежата

Со прераспределба на буџетски средства АД ЕСМ вчера доби 61 милион евра за домашното производство на…

Одбележување 50 години творештво на Васил Тоциновски

Во организација на гевгелиската библиотека „Гоце Делчев“, вечер во Народниот театар во Гевгелија ќе бидат одбележани…

Ковачевски очекува догодина да почне изградба на уште една 10-мегаватна соларна централа во Осломеј

Сончевите електрани ќе бидат двигатели на енергетската транзиција во Северна Македонија. Пред почнување со градба се…