Актуелните правила и протоколи за влез во Грција продолжени до 7 јуни

Правилата и протоколите за влез во Грција воведени на 14 мај, кои меѓу другото важат и…

Јанакиески тврди дека нема вина за „27 април“ и не го познава „Нинџа“

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, обвинет како еден од организаторите на насилните настани …

Рот – Џачка: Берлин е за старт на преговорите со Тирана и Скопје

Германскиот министер за Европа, Михаел Рот, кој е во посета на Тирана, на средбата со министерката…

Вицепремиерот Димитров стана член на реномираниот Европски совет за надворешни односи

Вистинска чест е да ја добијам оваа лична покана која ја прифатив со огромно задоволство, бидејќи…

Премирот Заев е за настава со физичко присуство од септември

Комисијата за заразни болести е таа што одлучува, но јас би сакал наставата од септември да…

Заев: Добредојдени се пријатели кои сакаат да помогнат, но спорот со Бугарија е сепак билатерален

Секојпат се добредојдени пријатели кои сакаат да помогнат, но дефинитивно ова е билатерален спор и така…

Стартап самит „Заеднички влијаеме“

Под мотото „Заеднички влијаеме“, денеска ќе се одржи првиот национален Стартап самит на кој над 20…

Скопје и Софија согласни дека е потребен конструктивен дијалог и дека европската иднина на С Македонија има перспектива

Европската иднина на Северна Македонија има перспектива и двете држави треба да работат со уште поголема…

ВМРО-ДПМНЕ: Директорите на ФЗОМ купуваат луксузни возила додека има недостаток на лекови, амбулантни возила и вакцини

Однародената власт на Заев наместо инвестиции во здравството парите ги троши за луксузни возила.  Во време…

Основана нова политичка партија Движење за демократија права и слобода

На ден 21.05.2021 год. е основана нова политичка партија Движење за демократија права и слобода. (ДПС)…