Димитров во работна посета на Хрватска

По Германија и Словенија, вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров денеска ќе престојува во работна посета…

Државниот архив одбележува 70 години постоење

Со свечена академија во Музејот на македонската борба Државниот архив денеска ќе ја одбележи 70-годишнината од…

Стејт департментот нотира кршење на правата на Македонците во Бугарија, Каракачанов со реакција дека информациите им се од соросоидни организации

Властите продолжуваат да ја одбиваат регистрацијата на активистичките групи на етничките Македонци како што се Организацијата…

Осуда за видеото на Џамбаски од Делегацијата на ЕП во Мешовитиот парламентарен комитет Северна Македонија-ЕУ

Изразуваме длабока загриженост во врска со видеото на европратеникот, во кое се изразуваат територијални претензии кон…

ССМ: Работниците надгласани за минималната плата од Владата и работодавачите

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) соопшти дека на денешната седница на Економско – социјалниот совет…