Триесетдневен притвор за тројцата членови на терористичаката група, нивни цели биле витални објекти во земјава

Триесет дена притвор е одредени за тричлената терористичка група, која дејстувала на територијата на земјава, а…

Приведена тричлена терористичка група која делувала во земјава

Министерството за внатрешни работи во соработка со Агенцијата за национална безбедност и Основното јавно обвинителство за…

Османи: Ахмети е повикан во Хаг како сведок

Пред државни микрофони не одговарам на партиски прашања, но Али Ахмети е повикан во Хаг како…

Османи и Димитров уверени дека Бугарија нема да го попречува европскиот пат на земјава

Бујар Османи и Никола Димитров, кои денеска ги примопредоадоа функциите на вицепремиер за европски прашања и…

Париски „Ла Кроа“: Зоран Заев ја врати Северна Македонија во европското јато

Францускиот дневен весник „Ла Кроа“ во денешното издание се осврнува на изборот на новата влада на…

До 15 септември затворени копнените граници на Грција и забранет влез за државјани на трети земји

Забраната за влез во Грција за државјани на трети земји, како и привремените ограничувања на копнените…

На Криволак вежбовни активности на припадниците на Вооружените сили на САД од составот на КФОР

Од денеска до 15 септември на Армискиот полигон Криволак ќе се одржуваат вежбовни активности на припадниците…