НАТО Караванот денеска во Скопје и Битола

 НАТО Караванот на Инфо центарот за евроатлантски интеграции денеска продолжува во Скопје и во Битола. На…

Се чека одговор од пратениците за автентичното толкување

Претседателот на Собранието Талат Џафери и координаторите на пратеничките групи денеска на редовната понеделничка средба треба…

Помпео: САД го депонираа протоколот за НАТО, ја чекаме С.Македонија као 30. членка

САД го депонираа ратификуваниот протокол за членство на Северна Македонија во НАТО. Тоа го објави државниот секретар Мајк Помпео на…

Самарас: Политичкото прашање е како да се ослободиме од Договорот од Преспа без да ја платиме цената

Политичкото прашање е како ќе се ослободиме од Договорот од Преспа, без да ја платиме цената,…

Мицкоски: Не прифаќам амнестија, ајде да донесеме измени со кои аболирани нема да се занимаваат со политика

Македонија се гуши во силни криминални стеги. Секоја пора во општеството е силно криминализирана, преку активно…

Тетовската градоначалничка во Албанија изрази сочувство за жртвите од земјотресот

Тетовската градоначалничка Теута Арифи беше во посета на Тирана за да им изрази сочувство на тамошните…

Од штипската Клиничка болница 40 лекари се на специјализација или субспецијализација

Околу 40 лекари во штипската Клиничка болница во моментот се на специјализација или на сибспецијализација. Директорот…

Панел-дискусија во Прилеп: Има ли родова еднаквост во бизнис-релациите и во регионот

Има ли родова еднаквост, особено во бизнис-секторот и дали жената е столб на семејството и на…

АД ЕСМ и РЕК Битола засадија 50.000 багремови дрвца

АД ЕСМ заедно со подружницата РЕК Битола реализираа еко-акција и засадија 50.000 багремови дрвца за рекултивизација…

Штипски „Исар“ изгради над 11 километри водоводна и канализациона мрежа

Штипското комунално претпријатие „Исар“ за 11 месеци има изградено и реконструирано вкупно 11 километри и 300…