Османи-Даниелсон: Процесот на проширување се враќа на агендата на ЕУ

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи имаше средба со директорот на Директоратот…

Средба на делегација на ВМРО-ДПМНЕ со Кристијан Даниелсон

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот, Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски денес…

Димче Арсовски: Обвинителите од СЈО веднаш да бидат суспендирани од своите работни места

Бараме обвинителите од СЈО и сите други кои што се инволвирани во сегашната истрага за проненеверата…

Црвен крст донираше храна на 15 стари изнемоштени лица од Крива Паланка

Општинската организација на Црвен крст Крива Паланка денеска организираше акција за достава на прехранбени пакети за…

Бибер: Францускиот нон-пејпер е почетна точка, но нема да биде крајниот резултат

Доколку сакаме да зборуваме сериозно за проширувањето на ЕУ, треба да го прифатиме францускиот нон-пејпер како…

Во Прилеп отворена изложбата „Поеми“ на Соња Димовска

Во ликовната галерија на Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп денеска беше отворена тематската изложба…

Јапонската Амбасада додели грант од 42 ијади евра на Општина Градско за набавка на специјализирано возило

Во Општина Градско денеска гостуваше Јапонската Амбсадорка во земјава, Кеико Ханеда која со својот домаќин градоначалникот…

Почна судењето за хеликоптерската несреќа кај Струмица

Со воведни зборови на обвинителството и на одбраната денеска во Струмица почна судењето за хеликоптерската несреќа…

Од следната година изградба на пречистителна станица за отпадни води во Скопје

ЈП Водовод и Канализација – Скопје, претпријатие со основна дејност собирање, обработка и снабдување со чиста…

Министерот за земјоделство Димковски на промоција на реализирани капитални сообраќајни инвестиции во Кочани

Околу 15,4 милиони денари се инвестирани во пробивањето и изградбата на новото сообраќајно поврзување на Кочани…