Собраниска делегација на есенската сесија на ПССЕ во Стразбур

Македонската парламентарна делегација, во состав Бетиан Китев, Никола Попоски и Шпреса Хади, учествува на есенската сесија…

Заев: Референдумот ни ги отвори портите на НАТО и ЕУ, жалам што опозицијата не дава прилог

Една година по референдумот за Договорот од Преспа ние сме на портите на НАТО да станеме…

ВМРО-ДПМНЕ: Ако Заев мисли дека ја има поддршката на граѓаните нека излезе на избори

Зоран Заев и СДСМ се креатори на лажни вести. Посетата на Кратово беше предводена од генералниот…

Пендаровски: Расчистувањето на последните афери е тест за правната држава

Правна сигурност е предуслов и за банкарскиот сектори и за бизнисот, со неа е поврзан и…

Румен Радев: Бугарија да изгради национален став за Северна Македонија

Пристапувањето на Република Северна Македонија во НАТО и Европската унија е важен чекор со кој се…

Џафери се надева дека и Шпанија ќе го ратификува протоколот за НАТО до декември

Од 29 земји, 22 досега го имаат ратификувано Проколот за членство на земјава во НАТО. Во…

Јанмаат: Верувам дека Северна Македонија ќе добие датум за преговори

Се надеваме дека Република Северна Македонија во октомври ќе добие датум за преговори со ЕУ. Треба…

СОС Детско село промовира проект за зајакнување на младите преку нови можности

Да се зајакнат младите за да имаат подобри можности за вработување и активно учество на пазарот…

Дигитално решение на европски извештај при сообраќајки

Дигитално решение на европскиот извештај што се пополнува при сообраќајки е еден од предлозите на осигурителната…

Мила Царовска: Родовото прашање е составен дел на сите политики на Владата

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска присуствуваше на отворањето на Регионалниот состанок за…