Владата донесе решение за Еурокомпозит и мерки за поддршка на земјоделството и за обештетувања

Предлог-закон за претворање на побарувањата на Република Северна Македонија по основ на јавни давачки во траен…

Мицкоски се сретна со Орбан

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес, заедно со потпретседателот г. Александар Николоски во Будимпешта оствари…

„Женски простори“ – дискусија за вклучување на жените во уметноста

Во Музејот на современата уметност вечер во 19.30 часот ќе се одржи отворена дискусија на тема…

Седници на Буџетскиот совет и собраниската Комисија за здравство

Во Собранието на Република Северна Македонија денеска седници ќе одржат Буџетскиот совет на Собранието и собраниската…

Премиерот Заев во посета на битолскиот регион

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска ќе го посети битолскиот регион. Тој…

Ветингот во МВР помина на Влада, Спасовски со најава ќе се спроведува од чистачка до министер

Ветингот на вработените во Министерството за внатрешни работи, за кој се говори веќе подолго време, а…

Ревија на македонски народни носии во Битола

 Во рамки на фестивалот „Илиденски денови“ синоќа во Битола, Ансамблот „Македонија“ од Скопје приреди ретка ревија…

Евростат: 61,2 отсто од Македонците не можат да си дозволат одмор

Според податоците на Евростат, 61,2 отсто од граѓаните на Северна Македонија не можат да си дозволат…

СДСМ:Нов инвестициски циклус од 5 милјaрди евра, економијата продолжува да расте

Владата предводена од СДСМ продолжува со реализација на мерките и политиките што обезбедуваат економски раст и…

ВМРО-ДПМНЕ: Власта продолжува да лаже дека обезбедува економски раст

Власта предводена од СДСМ и понатаму продолжува да ги лаже граѓаните дека обезбедува економски раст во…