Соопштение за посетата на Никола Димитров на Софија

ДИМИТРОВ ОДИ ВО БУГАРИЈА ДА СЕ ПАЗАРИ А НЕ ДА ГИ ОДБРАНИ МАКЕДИНСКИТЕ ПОЗИЦИИ! ТОЈ ТРГНУВА…

Писмена реакција за предлозите за интервјуто на Зоран Заев

ТАТКОВИНАТА ПОД ВОДСТВО НА НЕМАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ТОНЕ ПО СИТЕ ОСНОВИ!   Шарените лаги на предавниците секојдневно…

Прилепскиот „Пивофест“ од 18 до 21 јули, со програма за сите генерации

Од 18 до 21 јули во Прилеп по 17-ти пат ќе се одржи традиционалниот Фестивал на…

Марин Мрчела: Механизмите за спречување на корупцијата во централната власт треба ефикасно да работат во пракса

 Механизмите за спречување на корупцијата во централната власт треба ефикасно да работат во пракса и да…

Заев верува дека новите министри ќе ги продолжат политиките кои даваат резултати

Премиерот Зоран Заев на почетокот на денешната собраниска седница, на чиј на дневен ред е изборот…

Судот во Будимпешта ја одби екстрадицијата на Груевски

Поранешниот премиер Никола Груевски нема да биде екстрадиран од Унгарија. Вака одлучил Судот во Будимпешта бидејќи,…

Судот во Унгарија одлучува за екстрадицијата на Груевски

Поранешниот премиер Никола Груевски денеска е на рочиште во Судот Будимпешта, каде се одлучува за барањето…

По 10 години прво јавно обраќање на поранешниот грчки премиер Костас Караманлис

Требаше и можевме како земја да побараме и да постигнеме многу повеќе, рече поранешниот премиер на…

Шекеринска во Брисел на состанок на Северноатлантскиот совет, средби со министри за одбрана на НАТО земји

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, вчера и денеска во Брисел учествува на министерски состаноци на Северноатлантскиот…

ВМРО-ДПМНЕ:Криминалот, насилството и корупцијата станаа симбол на оваа власт

Владата на Заев со секој изминат ден покажа дека прерасна во вистински режим.Аболицираниот криминалец Зоран Заев…