Столтенберг : Влезот во НАТО значи дека 29 земји се залагаат да ве заштитат

 Посетата на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг на Северна Македонија испраќа јасен сигнал – Алијансата…

ВМРО-ДПМНЕ:Власта на СДСМ е најнеспособната во историјата на земјата

Криминалната власт на СДСМ и Зоран Заев докажа дека е најнеспособната во историјата на Република Македонија.…

Заев: За време на Рамазанскиот пост да и дадеме сила на нашата заедница-едно општество

Премиерот Зоран Заев по повод Светиот месец Рамазан организираше ифтарска вечер на која присуствуваа претседателот на Собранието…

Ибраимоски: Позитивниот извештај на ЕК е доказ дека одиме по вистинскиот пат

Позитивниот извештај на Европската комисија е доказ дека Република Северна Македонија оди по вистинскиот пат, рече на…

Мицкоски: Најлош резултат на нивото на странски инвестиции во последните години

Поразите и измамите на оваа Влада на Зоран Заев и СДСМ стануваат секојдневие. По катастрофалното лошо…

Костадинов: Најпозитивниот извештај од ЕК е големо охрабрување за да продолжиме по патот што води напред

Самиот факт дека ова е најпозитивниот извештај што досега го добила нашата држава е едно големо…

Димитров: Признавањето на напредокот на Северна Македонија би го зајакнало европското влијание во регионот

Министерот за надворешни работи Никола Димитров смета дека ако ЕУ не и даде зелено светло на…

СДСМ: Единствено Мицкоски не се радува на успехот на земјава

Единствено Мицкоски не се радува на успехот на земјава, му стана навика да премолчува за успесите…

Пендаровски: Тензиите на Косово нема да ја загрозат нашата безбедност, неодговорно е да се разговара за размена на теротории

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека не очекува последните тензии во Косово да имаат влијание на…

Стерјовски во парламентот ја поздрави препораката на ЕК за Северна Македонија и за Албанија

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ) Васил Стерјовски на денешната пленарна седница во албанскиот…