Писмен став за ЕУ перспективите

Почитувани,                                               Без намера да звучам нескромно или да ставам сол на лута рана, сепак сакам…

Честитка по повод Големиот Христијански празник – Велигден

По повод Големиот Христијански празник – Велигден, Претседателот на Македонска Алијанса, Ѓорѓија Џорџ Атанасоски упатува честитка…

Заев: Размислуваме за ребаланс на Буџетот во тек на летото

Размислуваме за ребаланс на Буџетот заради одличните перформанси, пред се, во приходниот дел, кои реално можат…

ДИК: Поништено гласањето на седум избирачки места

Државната изборна комисија на денешната седница го поништи гласањето на седум од 14 избирачки места за…

Арсовски: Силјановска ќе победи, никој нема со уцени и закани да ја смени волјата на граѓаните

Скопјани им свртеа грб на Зоран Заев и Стево Пендаровски. Скопје му даде црвен картон и…

Писмена реакција за повикот на Беџет Пацоли

Поминаа 48 часа откако Косовскиот Вицепремиер и Министер за надворешни работи, Беџет Пацоли со јавен повик…

ЗНМ: Зголемена тендеција новинарите да бидат мета на говор на омраза

Постои благо зголемување на тенденцијата новинарите да бидат мета на говор на омраза. Тоа не загрижува…

Османи: Инцидентот во ИВЗ срамен чин -ја загрозува секуларноста на земјата и автономијата на верските заедници

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари средба со шефот на Мисијата…

Шекеринска: Кадровски поместувања веднаш по изборите

И изјавите на премиерот и изјавите на сите нас покажаа дека има разлика. Во моментов имаме…

Традиционален Велигденски хепенинг во Ресен

Стотина ученици од петте основни училишта во општина Ресен на над 30 штандови денеска на плоштадот…