Бејли се заблагодари за гостопримството, пристигнува новата амбасадорка Кејт Бирнс

Американскиот амбасадор Џес Бејли кој си заминува од земјава, на својот Твитер налог се заблагодари пишувајќи:…

Средба Димитров –Катругалос во Делфи

На маргините на економскиот форум што се одржува во Делфи, Грција, предвидена е средба на министерот…

Нимиц: Имплементацијата на Преспанскиот договор отвора прашања за кои е потребно време

Периодот на имплементација на Договорот од Преспа ќе отвори прашања како што е работатата на Комитетот…

Договорот од Преспа една од темите на средбите на Мицотакис во Москва

Русија и Нова демократија се против Договорот од Преспа, но нивните несогласувања се различни. Грчката опозициска…

Димитров на економскиот форум во Делфи, Грција

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Никола Димитров, денеска и утре ќе учествува на…

Црна Гора ќе го ратификува Протоколот за пристапување во НАТО

Собранието на Црна Гора денеска ќе го ратификува Протоколот за пристапување на Република Северна Македонија во…

СДСМ и ДУИ треба да го објават името на заедничкиот претседателски кандидат

Јавноста и натаму очекува објава на името на заедничкиот претседателски кандидат на коалициските партнери СДСМ и…