Прва трилатерална тактичко-показна вежба „Bester Balkans flesh“

Специјалните полициски единици на Република Северна Македонија, Република Албанија и Република Косово денеска во скопската касарна…

Штрајк пред „Еурокомпозит“

Работниците прогласени за тешнолошки вишок од прилепската наменска фабрика „Еурокомпозит“ денеска се собраа на штрајк пред…

Симовски: Нема да има злоупотреби во пописот на дијаспората, ќе се користи комбиниран метод

Лицата кои живеат во странство ќе се попишуваат на два начина. Прво ќе се овозможи преку…

ДИК треба да го заклучи Избирачкиот список

Државната изборна комисија (ДИК) попладнево во 14 часот ќе одржи седница на која треба да го…

Во Битола претставен проект за регионален развој на туризмот

Центарот за развој на Пелагонискиот плански регион-ЦРППР, поддржан од Министерството за локална самоуправа, на промотивна конференција…

Општина Пустец доби официјална веб страница

Општина Пустец  доби официјална веб страница www.bashkiapustec.gov.al. На страницата,која е достапна на албански и англски јазик…

Ќе се реконструира спортската сала во Куманово

Ќе се реконструира спортската сала во Куманово, информираше градоначалникот на општина Куманово, Максим Димитриевски. Проектот за…

Годишна конференција на Македонска берза – Идниот развој на берзата заедничка цел

– Македонската берза и пазарот на капитал се важен дел од економското функционирање на нашата земја…

Ципрас во вторник во Скопје

Грчкиот премиер Алексис Ципрас во вторник на 2 април ќе ја посети Северна Македонија, јави дописничката…

СДСМ: Индустриското производство во февруари бележи раст од 7,3 отсто, државата е на вистински пат

Индустриското производство во февруари бележи раст од 7,3 отсто, економијата е раздвижена, државата е на вистински…