Јовески : Неизвршениот увид од јавен обвинител на 27 април е најголем пропуст

Најголем пропуст за настанот од 27 април во Собранието е тоа што веднаш не е извршен…

Спираки: Нова демократија нема да го ратификува Договорот од Преспа

Портпаролката на Нова демократија и европратеничка, Мариа Спираки, во интервју за грчкото радио „Њуз247“, уште еднаш…

Последната година од вториот мандат на претседателот Ѓорге Иванов

Последната година од вториот мандат на претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, меѓу другото, ќе ја…

Ѕанакопулос: Договорот од Преспа ќе се ратификува со над 151 глас

Портпаролот на грчката Влада и министер без ресор, Димитрис Ѕанакопулос, во интервју за радиото „Њуз247“, уште…

„Катимерини“: Столтенберг преку писмо бара Скопје и Атина до 15 февруари да завршат со Договорот од Преспа

 Во текстот под наслов „Скопје забрзува – не е исклучена можноста да го ратификуваат Договорот од…