Писмена реакција за Уставното безредие во Татковината

ВО МАКЕДОНИЈА ЦАРУВА САМОВЛАСТИЕ! НЕ СЕ ПОЧИТУВА НИТУ УСТАВ, НИТУ ЗАКОН, НИТУ ЕДНА ИНСТИТУЦИОНАЛНА ОДЛУКА НЕ…

Писмена реакција за ставот на ДУИ

Вечните Али Ахмети и ДУИ го подигнаа влогот! Нивната уцена за консензуален Претседател сега добива друга,…

Заев: Еурокомпозит ќе има успешна трансформација

Еурокомпозит има перспектива и тврдам дека ќе има успешна трансформација, порача денеска премиерот Зоран Заев од…

Потпишан меморандум меѓу МБА, МБХВ и ЦДХВ

Македонската банкарска асоцијација, Македонската берза на хартии од вредност АД Скопје и Централниот депозитар за хартии…

Иванов на одбележувањето на христијанскиот празник св. Атанасиј Велики во Тетово

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска во црквата „Св. Атанасиј“ на Тетовското кале присуствуваше на…

Захарова: Решението за спорот за името треба да е прифатливо и за двете страни

 Спорното прашање за името на Македонија треба да се реши на начин прифатлив како за Скопје,…

ДУИ одлучи да има свој кандидат на претседателските избори

Членовите на Централното претседателство на ДУИ на вечерашната седница во партиското седиште во тетовска Мала Речица…

Се бројат денови до потпишувањето на Пристапниот протокол за НАТО

Потпишувањето на Пристапниот протокол со кој и официјално започнува процедурата за прием на Македонија во НАТО…

Заев на Н1: Конечно имаме земја која никој не ја оспорува

– „Кога станав премиер, Македонија беше во кавга со сите наши пет соседи, а веќе денес немаме…

Македонија 33-та во светот според индексот на економски слободи

Македонија е рангирана на 33. место во светот, а на 17. во Европа според индексот на…