Еурокомпозит: Работниците бараат отпремнини, плати и конечно решавање на ситуацијата

Над 200 работници, од кои половината се технолошки вишок, денеска се собраа во кругот на прилепската…

Писмена реакција за Уставните амандмани

НЕМАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ЈА ПРОДОЛЖУВА СВОЈАТА ПРЕДАВНИЧКА КАУЗА ЗА НИШТЕЊЕ НА МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ И СВЕТО МАКЕДОНСКО ИМЕ!…

Почнува со имплементација Програмата за прекугранична соработка со Србија

Министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу, амбасадорката на Србија во Македонија, Душанка Дивјак Томиќ и градоначалникот…

Промоција на избрани дела од Стојан Андов

Промоција на избрани дела на Стојан Андов ќе се одржи денеска во Кинотеката на Македонија. Во…

ЕП побара преговори со Македонија во јуни 2019 и екстрадиција на Груевски

Европските пратеници на пленарна седница вчера го усвоија извештајот на Иво Вајгл за Македонија во кој…

Македонски бизнисмени во Атина на средби со грчки колеги

Делегација на Стопанската комора на Македонија денеска во Атина ќе учествува на еднодневен бизнис форум и и…

Опсади во 13.9 отсто од средните училишта во Грција поради Договорот од Преспа

Само во 13.9 отсто од средните училишта во Грција вчера имаше опсади од учениците, поради Договорот…

Пратениците и Заев разговараат за можностите за помирување за „27 април“

Во Собранието на Македонија претпладнево почна вториот состанок на Интерпатиската парламентарна група за интеграција, реформи и…

Ковач: ЕП нема никаква врска со екстрадицијата и азилот на Груевски

Европскиот парламент нема никаква врска со екстрадицијата и азилот на поранешниот македонски премиер Никола Груевски во…

Неизвесно обраќањето на Иванов пред Парламентот

Неизвесно е дали претседателот Ѓорге Иванов ќе го одржи редовното годишно обраќање во Собранието на Макеоднија.…