Одбележување јубилеи на МПЦ-ОА во Сиденхам и промоција на книга на архимандрит Гаврил

Со повеќе пригодни настани изминатиот викенд во Сиденхам, Мелбурн, се одбележаа јубилеите 1000 години од постоењето на…

Соопштение за јавност за изјавата на Зоран Заев

Почитувани, Слушнавме како Премиерот Зоран Заев повтори дека ќе си замине од функцијата ако не успее…