Писмена реакција за ставот на Талат Џафери за Договорот Заев – Ципрас

Почитувани, Талат Џафери кој противуставно и антиделовнички ја има узурпирано спикерската фотеља во Македонското Собрание, нема…

Бесплатно болничко лекување за сите од 1 јануари 2019

Од 1 јануари 2019 година бесплатно болничко лекување за сите граѓани, најави премиерот Зоран Заев на…

Независни Грци до крај ќе се борат да пропадне Договорот од Преспа

Доколку дојде и кога ќе дојде решението со Македонија за ратификација во грчкиот Парламент, Независни Грци…

Заев: Со договорот конечно сме признати како држава од целиот свет

Со договорот за името е исполнета вековната аспирација на нашите предци да имаме своја земја. Конечно сме…

Инциденти на вчерашните протести во Солун и Атина, денеска нов собир

Со судири меѓу полицијата и демонстрантите завршија вчерашните протести во Солун и Атина против Договорот од…

Тачи: Договорот со Грција е историски и многу значаен

Договор меѓу Македонија и Грција за спорот со името е историски и многу значаен за иднината…

На 5 јули седница за законот за ратификација на Договорот за името

Седницата на која Парламентот повторно ќе гласа за Законот за ратификација на Договорот за спорот за…

Заев до опозицијата: Заедно да се израдуваме на добиениот датум за почеток на преговори

Ве поканувам конечно да се израдуваме на убава вест – Македонија доби датум за почеток на…

„Македонско – граѓани на Република Северна Македонија“, ќе биде државјанството согласно Договорот

„Македонско – граѓани на Република Северна Македонија“, вака ќе биде напишано државјанството во личните документи согласно Договорот…

Заев: Нема докази за слабост во поставувањето на полицијата во акцијата во угостителските објекти

До денес нема докази за слабости во постапувањето на полицијата во акцијата што беше спроведена за…