Писмена реакција за одлуката за распишување референдум

Почитувани, Македонија во моментот ја раководат дузина безрбетници кои го потценуваат Македонскиот народ. Само уценети политичари…

АВМУ: Последните измени на Изборниот законик спротивни на неговите постојни одредби

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги смета дека измените на Изборниот законик за политичко рекламирање од…

Метју Палмер во Македонија на средби со државниот врв и партиските лидери

Вршителот на должност заменик- помошник државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер од…

Анѓушев: Економијата се мери со бројки, а не со политизирање

Растот на индустриското производство од 12,1 отсто во јуни годинава во однос на истиот период лани …

Џафери: Кампањата за референдумот почнува на 10 септември, пратениците до 20 август на одмор

Парламентот ќе работи до 10 септември кога претседателот на Парламентот Талат Џафери очекува да почне кампањата…

Референдумот за името ќе чини 3,5 милиони евра

Трошоците за спроведување на референдумот за името, којшто согласно со денешната одлука на Собранието на Република…

СДСМ: Граѓаните ќе имаат директна можност да одлучуваат за сопствената иднина

Вие, граѓаните ќе имате директна можност да одлучувате за сопствената иднина. На 30 септевмри Македонија на…

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ се обидуваат да ги манипулираат граѓаните со нејасно и двосмислено прашање

Македонија не може да се врати на евроатланскиот пат, и да се надева на членство во…

Референдумот распишан, за неговото спроведување функционална и ДИК

Распишан е референдумот за името на кој, согласно со одлуката која Собранието ја изгласа вчера, граѓаните…

Хан ги повика граѓаните да гласаат на референдумот

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, на својот профил на Твитер синоќа ја поздрави одлуката на Собранието…