БЕСА: Државата да не брза со зголемувањето на данокот на доход

После најавите на министерот за финансии, Драган Тевдовски, за зголемувањето на данокот на доход за лицата…

Честитка по повод големиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден до сите Христијански верници во Република Македонија кои се водат по Грегоријанскиот календар

Почитувани, Претседателот на Македонска Алијанса, Ѓорѓија Џорџ Атанасоски, по повод големиот Христијански празник Воскресение Христово –…

Во јавниот сектор во Македонија има 139.009 вработени (ДПЛ)

Бројот на вработени во јавниот сектор изнесува 139.009 согласно состојбата до 31 декември 2017 година, изјави…

ВМРО-ДПМНЕ: Добро е тоа што Шилегов сака да си игра градинар и да сади качунки и кокичиња

Добро е тоа што Шилегов сака да си игра градинар и да сади качунки и кокичиња,…

Ахмети: Законот за јазиците не влијае врз македонскиот јазик

-Законот за јазиците е во корист на земјата и во никој случај не влијае врз македонскиот…

Средба Заев – Ахмети

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев денеска попладне по седницата за пратенички прашања во Собранието …

Нова рунда преговори за името во Виена

Нова рунда преговори за спорот за името меѓу Македонија и Грција ќе се одржи денеска во…

За Русија протерувањето непријателски чин, Македонија добро да размисли за НАТО

Рускиот амбасадор во Македонија Олег Шчербак вчера на прес-конференција го оцени како непријателски чин и без…

ПЕТОК Конференција на УСАИД за патот на Македонија од развој до самоодржливост

По повод одбележувањето на 25-годишнината од работењето на УСАИД во Македонија денеска ќе се одржи конференција…

Седници на собраниските комисии за култура и за европски прашања

Јавна расправа за Предлог-националната стратегија за развој на културата во Република Македонија во периодот 2018 – 2022…