Мали плати, ниска доверба и голема одговорност – слика за македонското новинарство

Медиумите, односно медиумската сфера, е една од клучните области која треба да биде подложена на итни…

Протест и контрапротести во Атина в недела, на 4 фавруари

Солун кажа, сега е редот на Атина да викне: Македонија е една и е грчка, порачуваат…

Нимиц на средба со Иванов во вила „Водно“

 Медијаторот на ОН во спорот за името Метју Нимиц, со средба со претседателот Ѓорге Иванов во…

Генимата: Се прашувам каква спогодба подготвува владата, кога нема политички предуслови за консензус

Каква спогодба подготвува владата, кога не постојат политички предуслови за консензус околу името, се прашува претседателката…

Нимиц на средба со Заев во Владата

 Медијаторот на ОН во спорот за името Метју Нимиц, претпладнево во Владата има средба со премиерот…

Над 200 текстилни работници од „Веибо груп” остануваат без работа, најавија протест пред компанијата

Стотина работници од „Веибо Груп” денеска одржаа неколкучасовен мирен собир пред општинската зграда во Крива Паланка,…