Писмена реакција за интервјуто на Премиерот Зоран Заев за „Ројтерс“

Почитувани, По повод интервјуто на Премиерот Зоран Заев за Британската агенција „Ројтерс“ каде тој потврдил дека…

Писмена реакција за палењето на Грчкото и Албанското знаме

Почитувани, Во врска со палењето на Грчкото и Албанското знаме на вчерашниот протестен марш под мотото…

Џафери: Опозицијата наскоро може да се врати во Собранието

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери очекува во наредните денови да се најде решение…

СДСМ: Зошто на ВМРО-ДПМНЕ толку и пречи зајакнатата меѓународната позиција на Македонија

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести и со тоа да работи на штета на граѓаните и…

Милијарда денари за активни мерки за вработување

Со средства во износ од милијарда денари државата ќе ја зголемува вработеноста преку мерките од Оперативниот…

Бошњаковски: Оптимизмот за решение за името се уште е на високо ниво

Работите за решавање на проблемот со името одат со предвидената динамика, а оптимизмот се уште е…

Теодоракис: Патот на Скопје до НАТО и ЕУ поминува низ Атина

 Заев треба да сфати дека патот до НАТО и Европа поминува низ Атина, вели лидерот на…

Македонија нема потреба од аранжман со ММФ, може да користи помош за реформите на јавните финансии

Министерот за финансии Драган Тевдовски и тимот од Министерството за финансии денеска имаше  средба со новоназначениот…

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ неконтролирано и без основа се задолжува

СДСМ неконтролирано и без основа се задолжува. Власта вчера не задолжи за 33,2 милиони евра, односно…

Јункер: Македонија разбра и напредува

Претседателот на Европската Комисија, Жан-Клод Јункер во интервју за Дојче веле оценува дека Македонија прави голем…