МИНИМАЛЕН ПОРАЗ НА ВАРДАР

Фудбалерите на Вардар претрпеа минимален пораз на гостувањето во Санкт Петерсбург, од домашниот Зенит од 1-2, во натпревар кој се играше во рамките од петтото коло од групната фаза од ЛЕ.

По првото полувреме Зенит водеше со 2-0, со головите кои ги постигнаа Дмитри Попов во 16 минута и Емилијано Ригони во 43 минута. За одбележување во првиот дел е интервенцијата на Филип Гачевски, кој успеа да одбрани пенал кој го изведе Артем Џуба во 27 минута.

Во второто полувреме “црвено-црните” заиграа поактивно, поангажирано и резултатот не изостана. Во судиското продолжение Дејан Блажевски постигна извонреден гол за 2-1, но тоа беше се што нашите фудбалери успеаја да направат на оваа средба.

Ова беше петти пораз на Вардар во досегашните пет натпревари во групата и на последното место. Зенит и Реал Сосиедад веќе обезбедија пласман во осминафиналето.

Следен противник на Вардар, во последниот натпревар во групата е Розенборг, кој гостува на “Филип втори” арената на 7. декември.

2 thoughts on “МИНИМАЛЕН ПОРАЗ НА ВАРДАР

  1. Hello there! Do you know if they make any plugins
    to assist with SEO? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing
    very good success. If you know of any please share.
    Thank you! You can read similar blog here: Backlinks List

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *