ШЕСТМИНА ВАРДАРЦИ ВО ИЗБОРОТ ЗА ОЛ-СТАР

Доскорешниот тренер на ракометарите на Вардар, Раул Гонзалес и уште петмина вардарци се во изборот за ол-стар тимот оваа сезона. Секако на прво место е Раул Гонзалес кој е во конкуренција за најдобарв тренер, а веднаш зад него се Лука Циндриќ кој конкурира за најдобар среден бек, Тимур Дибиров за најдобро лево крило, Арпад Штербик за најдобар голман, Илија Абутовиќ, за најдобар одбранбен играч и Вуко Борозан за најдобар лев бек.

Во конкуренција за најдобар млад играч е членот на Металург, бекот, Халил Јагањац.

Гласаат фановите и медиумите, играчи и тренери од 16 клуба. Гласањето е отворено до 22. мај, а резултатите ќе бидат објавени на 26/27. мај за време на Ф4 турнирот во Келн.

4 thoughts on “ШЕСТМИНА ВАРДАРЦИ ВО ИЗБОРОТ ЗА ОЛ-СТАР

  1. Hey! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine Optimization? I’m
    trying to get my website to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good success.
    If you know of any please share. Appreciate it!
    I saw similar blog here: GSA List

  2. Hi there! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine Optimization? I’m trying to get my website to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good success.
    If you know of any please share. Thank you! You can read similar art here: Escape rooms list

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *