Ердоган го потпиша претседателскиот указ за прием на Шведска во НАТО

Законот што го одобри турскиот парламент во врска со протоколот за пристапување на Шведска во Северноатлантската алијанса (НАТО) денеска е објавен во Службениот весник на Турција, со што беше финализирана ратификацијата.

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го потпиша претседателскиот декрет за пристапување на нордиската земја во воениот сојуз и го одобри соодветниот протокол.

Законот сега стапи во сила.

One thought on “Ердоган го потпиша претседателскиот указ за прием на Шведска во НАТО

 1. My developer iis tryinhg tto persuade me too move to .net from PHP.
  I have always disliked the idea because off thee expenses.
  Butt he’s tryiong nobe the less. I’ve been using WordPess on a variety of webites foor agout a year and amm concerned aboput
  switching to another platform. I hhave hward great hings about blogengine.net.
  Is thsre a way I ccan transfer all my worrdpress content into it?
  Anyy hdlp woul bee greatly appreciated!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *