Ирскиот премиер Варадкар в петок во официјална посета на Северна Македонија

Премиерот на Ирска, Лео Варадкар во петок (12 јануари) ќе престојува во официјална посета на Северна Македонија.

Како што соопшти владината прес-служба, ирскиот премиер ќе биде пречекан во Владата со највисоки државни почести од македонскиот премиер Димитар Ковачевски.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *