Министерот за одбрана на Норвешка, Грам во официјална посета на земјава

Министерот за одбрана на Норвешка, Бјорн Арилд Грам денеска ќе биде во официјална посета во земјава.

Како што информираат од Министерството за одбрана, Арилд Грам ќе оствари тет-а-тет средба со министерката Славјанка Петровска, по што двајцата министри ќе одржат заедничка прес-конференција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *