Османи на Балкански форум во Будимпешта

Министерот за надворешни работи и претседавач со ОБСЕ, Бујар Османи денеска ќе престојува на работна посета на Унгарија, каде што ќе учествува на Балканскиот форум во Будимпешта, а ќе се сретне и со неговиот унгарски колега Петер Сијарто.

Како што информира МНР, во рамки на посетата, министерот Османи ќе оствари билатерални средби со свои колеги од регионот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *