ЛАНСКИТЕ ФИНАЛИСТИ СЕГА ВО ЧЕТВРТФИНАЛЕ

Ждрепката во Нион, сакаше минатогодишните финалисти во ЛШ, Јувентус и Реал Мадрид, оваа сезона да се сретнат во четвртфиналето. Ќе биде тоа натпревар за фудбалските сладокусци, до крај неизвесен, со оглед на фактот што оваа сезона двата тима се некако поизедначени.

Од другите натпревари, вниманието секако го привлекува дуелот на англиските премиерлигаши Ливерпул и Манчестер Сити, во кое можеби според формата “граѓаните” се во предност, но ова е ЛШ и никогаш не се знае.

Во преостанатите две двојки се среќаваат Барселона-Рома и Севиља – Баерн Минхен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *