МИЛАН – АРСЕНАЛ ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО

Во Нион беа извлечени двојките од осминафиналето на ЛЕ. Ждрепката сакаше во оваа фаза на натпреварувањето еден против друг да застанат двата фаворити за освојување на титулата оваа сезона, Милан и Арсенал. На “миланезите” не им “цутат розите” во домашното првенство, но затоа пак во ЛЕ играат сосема поинаку. Од друга страна, Арсенал како дури сега да влегува во онаа препознатлива форма. Како и да е, ова ќе биде натпревар за фудбалските гурмани.

Во другите мечеви се среќаваат:

Лацио- Динамо Киев

Лајпциг – Зенит

Атлетико мадрид – Локомотив Москва

ЦСКА Москва – Лион

Марсеј – Атлетик Билбао

Спортинг – Плзен

Борусија Дортмунд – Салцбург

 

One thought on “МИЛАН – АРСЕНАЛ ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *