Лидерска средба кај претседателот Пендаровски денес во 13 часот

Во „Вила Водно“ денес во 13 часот ќе се одржи лидерска средба на која се поканети претседателите нa парламентарните политички партии од власта и од опозицијата кои на последните парламентарни избори освоија пратенички мандати со самостојни листи, соопшти Кабинетот на претседателот на државата Стево Пендаровски.

На средбата се поканети претседателите на: СДСМ – Зоран Заев, ВМРО-ДПМНЕ – Христијан Мицкоски, ДУИ – Али Ахмети, Алијанса за Албанците – Зиадин Села, Алтернатива – Африм Гаши, Движење Беса – Билал Касами и на ДПА – Мендух Тачи.

На лидерската средба се поканети и претседателот на Собранието, Талат Џафери, и претседателот на Владата, Оливер Спасовски.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *