СДСМ и Беса го официјализираат предизборниот договор

СДСМ и Движењето Беса денеска попладнево во Музејот на современа уметност го официјализираат предизборниот договор за заедничко учество на предвремените парламентарни избори, закажани за 12 април.

Официјализирањето на предизборната коалиција доаѓа откако лидерите на двете партии, Зоран Заев и Биљаљ Касами, ги усогласиле ставовите околу програмата, но носителите на изборните листи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *