МОЖНА РАЗМЕНА МЕЃУ РЕАЛ И ЧЕЛЗИ

Како што објавуваат шпанските медиуми, на повидок е трансфер-размена меѓу Реал Мадрид и лондонскиот Челзи.

Подолго време Реал е незадоволен од играта на Карим Бензема, кој во оваа сезона, во сите конкуренции има постигнато само пет гола за “кралевите”. Од друга страна, Челзи мора да го продаде Еден Азар, инаку ако тоа не го стори летово, ќе дозволи Азар да замине како слободен агент, без обештетување, бидејќи договорот му истекува.

Не е тајна дека Азар е фудбалерот кого Реал го посакува во своите редови, па можно е за услугите на Азар, на Челзи да му биде понуден Бензема и да се доплатат пари, со што Реал ќе оствари фактички две добивки, ќе се ослободи од Бензема, и ќе заштети пари кои би можел да ги упортреби за носење друг фудбалер.

 

5 thoughts on “МОЖНА РАЗМЕНА МЕЃУ РЕАЛ И ЧЕЛЗИ

 1. Wow, awesome blog structure! How lengthy have you ever been blogging for?
  you made blogging look easy. The whole look of your site is wonderful, as well as
  the content! You can see similar here sklep

 2. Hello there! Do you know if they make any plugins to assist with SEO?
  I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good success.
  If you know of any please share. Kudos! You can read similar blog here: Sklep online

 3. Hi! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I’m trying to get my website
  to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good gains.
  If you know of any please share. Thanks! You can read similar article here:
  GSA List

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *