МАКЕДОНИЈА СО ТРОЈЦА СКИЈАЧИ НА ЗОИ

Македонскиот Олимписки Комитет потврди дека на претстојните Зимски Олимписки Игри во Пјонгчанг, Јужна Кореја, нашата земја ќе ја претставуваат тројца натпреварувачи.

Во дисциплините слалом и велеслалом, наш претставник ќе биде Антонио Ристевски. Ставре Јада ќе се натпреварува во дисциплините спринт и 15 километри, а Викторија Тодоровска ќе биде наш адут на 10 километри.

ЗОИ почнуваат на 9.февруари, а ќе траат до 28.февруари. Нашата делегација ќе замине за Пјонгчанг на 7.феруари, а претставувањето на нашите учесници ќе биде два дена порано.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *