ПОЗНАТИ УЧЕСНИЦИТЕ НА “ОЛ СТАР” СПЕКТАКЛОТ

Капитените на екипите кои ќе учествуваат на Ол стар спектаклот кој од 16-18 февруари ќе се одржи во Лос Анѓелес, Леброн Џејмс и Стеф Кари, ги одбраа кошаркарите кои ќе бидат во нивните екипи.

Леброн одлучи во првата петорка да се најдат покрај него и: Кајри Ирвинг, Кевин Дурант, Ентони Дејвис и Демаркус Казнс.

Резерви ќе бидат:Ламаркус Олдриџ, Бредли Бил, Кевин Лав, Виктор Олидапо, Кристапо Порзингис, Џон Вол и Расел Вестбрук, кој беше избран за МВП минатата година.

Стивен Кари одговори со:Џејмс Харден, Демар Дерозен, Јанис Антетенкумпо и Џоел Ембид.

Нивни соиграчи од клупата ќе бидат: Џими Батлер, Ал Хорфорд, Демијан Лилард, Кајл Лаури, Карл Ентони, Клеј Томпсон и Дрејмонд Грин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *